Személyesen, telefonon, postai úton vagy e-mailen! Hogyan ad támogatást a magyar áldozatsegítő rendszer?

Fontos tudni, hogy Magyarországon az áldozatsegítő szolgálat, az Áldozatsegítő Központok és az Áldozatsegítő Vonal is ingyenesen nyújtják szolgáltatásaikat. Ha valaki úgy érzi, hogy áldozattá vált, és segítségre van szüksége, több módon is gyors, hathatós segítséghez juthat.

A hét minden napján, éjjel-nappal, ingyenesen hívható az Áldozatsegítő Vonal 06-80-225-225-ös telefonszáma, vagy közvetlenül is fordulhat az érintett az áldozatsegítő támogatások igénybevétele érdekében bármely fővárosi és megyei kormányhivatal áldozatsegítési feladatokat ellátó szervezeti egységeihez.

Az áldozat az országban immár több nagyvárosban: Budapesten, Miskolcon, Szombathelyen, Pécsett, Szegeden, Szolnokon, Veszprémben, Kecskeméten, Nyíregyházán, Debrecenben és Egerben is felkeresheti az Áldozatsegítő Központokat. Salgótarjánban, Érden és Siófokon pedig Áldozatsegítő Pont található a helyi rendőrség épületében. Emellett arra is van lehetősége az áldozatnak, hogy e-mailben kérjen segítséget, tájékoztatást:

Áldozatsegítő Központok és Pontok elérhetőségei

Az Áldozatsegítő Központok folyamatos szakmai együttműködésben dolgoznak az állami és civil szakmai társszervekkel, valamint a karitatív, egyházi szervezetekkel, az áldozatsegítő szolgálatokkal, és szükség esetén őket is bevonják a segítő-támogató tevékenységbe, így az áldozatok számára speciális, személyre szabott segítő támogatások biztosíthatóak.

A szolgálatok felvilágosítást adnak az áldozatoknak a jogaikról, kötelezettségeikről, lehetőségeikről; érzelmi, pszichológiai támogatást nyújtanak; jogi tanácsot adnak és gyakorlati segítséget biztosítanak; szükség esetén ügyvédi segítség igénybevételéhez is hozzásegítik az áldozatot; krízishelyzet fennállása esetén azonnali pénzügyi segélyt adhatnak (a bűncselekményt, vagy tulajdon elleni szabálysértést követő 8 naptári napon belül beadott kérelem alapján). A személy elleni erőszakos bűncselekmények súlyos sérültjei és a halálos áldozatok hozzátartozóit
mindezen túl állami kárenyhítéshez is hozzásegíthetik.

Az áldozatsegítő szakemberek segítséget tudnak nyújtani az ellátások igénybevételéhez, szükség esetén más hatóságok nyomtatványainak kitöltésében és az illetékes hivatalokkal való kapcsolatfelvételben is közreműködnek, továbbá segíteni tudnak többek között az ellopott okmányok pótlásában is. Végül, de nem utolsó sorban, ha szükséges, igazolják az áldozati státuszt is, ami akkor jelenthet segítséget, ha valamely hatóság vagy más szerv az általa nyújtott ellátás, szolgáltatás vagy támogatás igénybevételét attól teszi függővé, hogy az igénylő személy áldozat-e.

További hírek

Áldozatsegítés

A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága is csatlakozott a KiberPajzs projekthez

KiberPajzs néven közös oktatási és kommunikációs együttműködést indított a Magyar Nemzeti Bank, a Magyar Bankszövetség, az NMHH, az NBSZ-NKI, illetve az ORFK, melyhez az Igazságügyi Minisztérium korábbi bekapcsolódását követően ma a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága is csatlakozott.

2023.05.18.

Megindító és jó látni, hogy a segítségünkkel valóban talpra tudnak állni az áldozatok

Nem ismernek lehetetlent: gyors, személyre szabott és átfogó segítséget nyújtanak a szegedi áldozatsegítők, legyen bármekkora is a baj.

2023.05.18.

Répássy Róbert: Magyarországon prioritást élvez, hogy a családok lélekszámban és életminőségben is gyarapodjanak

Magyarországon prioritást élvez, hogy a családok lélekszámban és életminőségben is gyarapodjanak.

2023.05.16.
Áldozatsegítő Központ

Úgy foglalkoznak minden áldozattal, mint azt a saját családtagjuk esetében is tennék

Patai Péter, a Pécsi Áldozatsegítő Központ (ÁSK) koordinátora közös interjút adott a Rádió1-nek Szűcs Anita r.

2023.05.04.

Rablás nem csak az utcán történhet – Az online csalásokat úgy lehet elkerülni, ha minél informáltabbak vagyunk, tudatosabban cselekszünk

Az elmúlt évtizedekben a digitális világ térnyerésével egyre kényelmesebb lett az életünk, ma már egy pillanat alatt pl.

2023.05.04.

Már az internetes csalások elleni harcba is beszálltak az áldozatsegítők

Ma már országszerte tizenöt városban érhető el Áldozatsegítő Központ vagy Pont, de a kormány célja az, hogy 2025-re minden vármegyében teljes legyen az áldozatsegítő rendszer.

2023.04.20.
Áldozatsegítő Központ

Békéscsabán adták át az ország tizenkettedik Áldozatsegítő Központját

Csütörtökön megnyitották a Békéscsabai Áldozatsegítő Központot is, így az Igazságügyi Minisztérium fenntartásában működő intézményrendszer ismét egy szintet lépett, a cél pedig továbbra is az, hogy 2025-ig minden vármegyében elérhető legyen a minél közelebbi segítség az állampolgárok számára.

2023.03.31.
Áldozatsegítő Központ

Lopással, csalással, zaklatással kapcsolatban is keresik őket – Ötéves a Szombathelyi Áldozatsegítő Központ

A bűncselekmények és a tulajdon elleni szabálysértések áldozatainak segítésére jött létre öt éve 2018.

2023.03.28.