Személyesen, telefonon, postai úton vagy e-mailen! Hogyan ad támogatást a magyar áldozatsegítő rendszer?

Fontos tudni, hogy Magyarországon az áldozatsegítő szolgálat, az Áldozatsegítő Központok és az Áldozatsegítő Vonal is ingyenesen nyújtják szolgáltatásaikat. Ha valaki úgy érzi, hogy áldozattá vált, és segítségre van szüksége, több módon is gyors, hathatós segítséghez juthat.

A hét minden napján, éjjel-nappal, ingyenesen hívható az Áldozatsegítő Vonal 06-80-225-225-ös telefonszáma, vagy közvetlenül is fordulhat az érintett az áldozatsegítő támogatások igénybevétele érdekében bármely fővárosi és megyei kormányhivatal áldozatsegítési feladatokat ellátó szervezeti egységeihez.

Az áldozat az országban immár több nagyvárosban: Budapesten, Miskolcon, Szombathelyen, Pécsett, Szegeden, Szolnokon, Veszprémben, Kecskeméten, Nyíregyházán, Debrecenben és Egerben is felkeresheti az Áldozatsegítő Központokat. Salgótarjánban, Érden és Siófokon pedig Áldozatsegítő Pont található a helyi rendőrség épületében. Emellett arra is van lehetősége az áldozatnak, hogy e-mailben kérjen segítséget, tájékoztatást:

Áldozatsegítő Központok és Pontok elérhetőségei

Az Áldozatsegítő Központok folyamatos szakmai együttműködésben dolgoznak az állami és civil szakmai társszervekkel, valamint a karitatív, egyházi szervezetekkel, az áldozatsegítő szolgálatokkal, és szükség esetén őket is bevonják a segítő-támogató tevékenységbe, így az áldozatok számára speciális, személyre szabott segítő támogatások biztosíthatóak.

A szolgálatok felvilágosítást adnak az áldozatoknak a jogaikról, kötelezettségeikről, lehetőségeikről; érzelmi, pszichológiai támogatást nyújtanak; jogi tanácsot adnak és gyakorlati segítséget biztosítanak; szükség esetén ügyvédi segítség igénybevételéhez is hozzásegítik az áldozatot; krízishelyzet fennállása esetén azonnali pénzügyi segélyt adhatnak (a bűncselekményt, vagy tulajdon elleni szabálysértést követő 8 naptári napon belül beadott kérelem alapján). A személy elleni erőszakos bűncselekmények súlyos sérültjei és a halálos áldozatok hozzátartozóit
mindezen túl állami kárenyhítéshez is hozzásegíthetik.

Az áldozatsegítő szakemberek segítséget tudnak nyújtani az ellátások igénybevételéhez, szükség esetén más hatóságok nyomtatványainak kitöltésében és az illetékes hivatalokkal való kapcsolatfelvételben is közreműködnek, továbbá segíteni tudnak többek között az ellopott okmányok pótlásában is. Végül, de nem utolsó sorban, ha szükséges, igazolják az áldozati státuszt is, ami akkor jelenthet segítséget, ha valamely hatóság vagy más szerv az általa nyújtott ellátás, szolgáltatás vagy támogatás igénybevételét attól teszi függővé, hogy az igénylő személy áldozat-e.

További hírek

Együttműködés

Jogi képzést segítő együttműködési megállapodást kötött az igazságügyi tárca és a Széchenyi István Egyetem

Az áldozatvédelem, a pártfogó felügyeleti tevékenység és a családi csődvédelem tematikájának oktatásba illesztése érdekében együttműködési megállapodást kötött az Igazságügyi Minisztérium és a győri székhelyű Széchenyi István Egyetem hétfőn Budapesten.

2025.02.10.

Költözik a Szombathelyi Áldozatsegítő Központ

Tájékoztatjuk a tisztelt hozzánk fordulókat, hogy költözés miatt átmenetileg változnak a Szombathelyi Áldozatsegítő Központ elérhetőségei.

2025.02.07.

Ott és akkor vagyunk az áldozatok mellett, amikor baj van, és igazán erről szól a mi munkánk

Az Újbudai Áldozatsegítő Központ Budapest második Áldozatsegítő Központjaként 2024 nyarán kezdte meg működését.

2025.02.06.
Székesfehérvári Áldozatsegítő Központ

Mindig is a segítségnyújtást éreztem életem egyik legfontosabb feladatának

A Székesfehérvári Áldozatsegítő Központ (ÁSK) koordinátori feladatait Halászné Kis Andrea látja el, aki tizennyolc év szakmai tapasztalattal a háta mögött érkezett az Igazságügyi Minisztérium kötelékébe.

2025.01.22.
Áldozatsegítés

Az áldozatsegítés nem egyszemélyes munka

Király Nóra, az Igazságügyi Minisztérium áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztosa a TV2 reggeli műsorának, a Mokkának volt a vendége a közelmúltban.

2025.01.14.
Kaposvári Áldozatsegítő Központ

Empatikus attitűd és szociális érzékenység az egyénre szabott segítségnyújtásért

Közel tizenegy hónapja nyitotta meg kapuit a Kaposvári Áldozatsegítő Központ (ÁSK), amely azóta is az áldozatok érdekében végzett személyre szabott, empatikus és komplex segítségnyújtás központja Somogy vármegyében.

2025.01.06.
Áldozatsegítő Központ

Az ünnepek alatt is ott áll az állam a bajba került embertársaink mögött

Király Nóra, az Igazságügyi Minisztérium áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztosa volt a napokban az M1 napi aktuális csatornáján a Ma este című műsor vendége.

2024.12.20.

Király Nóra: a két ünnep között is nyitva tartanak az áldozatsegítő központok

A két ünnep között is nyitva tartanak az áldozatsegítő központok országszerte, vagyis az állam segít mindenkinek, aki bajba kerül – jelentette be Király Nóra áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos szerdai sajtótájékoztatón.

2024.12.19.