Személyesen, telefonon, postai úton vagy e-mailen! Hogyan ad támogatást a magyar áldozatsegítő rendszer?

Fontos tudni, hogy Magyarországon az áldozatsegítő szolgálat, az Áldozatsegítő Központok és az Áldozatsegítő Vonal is ingyenesen nyújtják szolgáltatásaikat. Ha valaki úgy érzi, hogy áldozattá vált, és segítségre van szüksége, több módon is gyors, hathatós segítséghez juthat.

A hét minden napján, éjjel-nappal, ingyenesen hívható az Áldozatsegítő Vonal 06-80-225-225-ös telefonszáma, vagy közvetlenül is fordulhat az érintett az áldozatsegítő támogatások igénybevétele érdekében bármely fővárosi és megyei kormányhivatal áldozatsegítési feladatokat ellátó szervezeti egységeihez.

Az áldozat az országban immár több nagyvárosban: Budapesten, Miskolcon, Szombathelyen, Pécsett, Szegeden, Szolnokon, Veszprémben, Kecskeméten, Nyíregyházán, Debrecenben és Egerben is felkeresheti az Áldozatsegítő Központokat. Salgótarjánban, Érden és Siófokon pedig Áldozatsegítő Pont található a helyi rendőrség épületében. Emellett arra is van lehetősége az áldozatnak, hogy e-mailben kérjen segítséget, tájékoztatást:

Áldozatsegítő Központok és Pontok elérhetőségei

Az Áldozatsegítő Központok folyamatos szakmai együttműködésben dolgoznak az állami és civil szakmai társszervekkel, valamint a karitatív, egyházi szervezetekkel, az áldozatsegítő szolgálatokkal, és szükség esetén őket is bevonják a segítő-támogató tevékenységbe, így az áldozatok számára speciális, személyre szabott segítő támogatások biztosíthatóak.

A szolgálatok felvilágosítást adnak az áldozatoknak a jogaikról, kötelezettségeikről, lehetőségeikről; érzelmi, pszichológiai támogatást nyújtanak; jogi tanácsot adnak és gyakorlati segítséget biztosítanak; szükség esetén ügyvédi segítség igénybevételéhez is hozzásegítik az áldozatot; krízishelyzet fennállása esetén azonnali pénzügyi segélyt adhatnak (a bűncselekményt, vagy tulajdon elleni szabálysértést követő 8 naptári napon belül beadott kérelem alapján). A személy elleni erőszakos bűncselekmények súlyos sérültjei és a halálos áldozatok hozzátartozóit
mindezen túl állami kárenyhítéshez is hozzásegíthetik.

Az áldozatsegítő szakemberek segítséget tudnak nyújtani az ellátások igénybevételéhez, szükség esetén más hatóságok nyomtatványainak kitöltésében és az illetékes hivatalokkal való kapcsolatfelvételben is közreműködnek, továbbá segíteni tudnak többek között az ellopott okmányok pótlásában is. Végül, de nem utolsó sorban, ha szükséges, igazolják az áldozati státuszt is, ami akkor jelenthet segítséget, ha valamely hatóság vagy más szerv az általa nyújtott ellátás, szolgáltatás vagy támogatás igénybevételét attól teszi függővé, hogy az igénylő személy áldozat-e.

További hírek

kiberbiztonság

Már az Országgyűlés előtt van az a javaslatcsomag, amely fellép a kibercsalásokkal szemben

Hétfőn ülésezett a KiberPajzs kommunikációs és edukációs kampány keretében létrehozott Projekt Irányító Bizottság, amely több szervezetet fog össze a kibercsalások elleni harcban.

2024.04.17.

Tuzson Bence: Hazánk az áldozatsegítés kérdésében sok szempontból az európai többség előtt jár

Hazánk az áldozatsegítés kérdésében sok szempontból az európai többség előtt jár – hangsúlyozta Tuzson Bence igazságügyi miniszter csütörtökön Székesfehérváron, ahol az ország tizenötödik áldozatsegítő központját (ÁSK) adták át.

2024.04.12.
Békéscsabai Áldozatsegítő Központ

Szakmai egyeztetés a Békés vármegyei áldozatok érdekében

A múlt héten volt egy éve, hogy megnyitotta kapuit Békéscsabán az Igazságügyi Minisztérium tizenkettedik áldozatsegítő központja.

2024.04.04.
Miskolci Áldozatsegítő Központ

A Miskolci ÁSK is részt vett az észak-magyarországi régió egyik legnépszerűbb rendezvényén

Idén a Miskolci Kocsonyafesztiválon a Szinva teraszon kialakított Civil utcában kapott helyet a Miskolci Áldozatsegítő Központ.

2024.03.12.

Nemzetiségeink osztoznak a magyar társadalomért való felelősségben is

Együttműködési megállapodásokat kötött az Igazságügyi Minisztérium (IM) tizenkét országos nemzetiségi önkormányzattal, így az áldozatsegítő rendszer területi lefedettsége nemzetiségi alapon is bővült.

2024.03.08.
Victima Protector díj

Harmadik alkalommal díjazták az áldozatvédőket

Immáron harmadik alkalommal vehette át az Áldozatok napja alkalmából a Victima Protector díjat az arra érdemesnek tartott tíz rendőr.

2024.02.27.
Áldozatsegítés

Tuzson Bence: A legerősebb gyermekvédelmi törvényre van szükség

A lehető legszélesebb körű és legerősebb gyermekvédelmi törvényre van szükség, mert a gyerekeket meg kell védeni attól, hogy áldozattá váljanak – mondta Tuzson Bence igazságügyi miniszter a Kaposvári Áldozatsegítő Központ megnyitó ünnepségén pénteken.

2024.02.26.

Egyetlen bűncselekmény is több mint elég! Zalaegerszegen is áldozatsegítő központ nyílt

Hiányzik ma még a büntetőjogból, hogy az áldozatokat miként lehet megvédeni az elkövetőktől azután, ha már letöltötték a büntetésüket, ezért ezzel a kérdéssel is foglalkozni kell – jelentette ki Tuzson Bence csütörtökön a Zalaegerszegi Áldozatsegítő Központ megnyitó ünnepsége alkalmából.

2024.01.19.