Hiánypótló képzés indul az áldozatsegítés területén

2024.10.01.

Jelentős előrelépést jelenthetett be a közelmúltban Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Király Nóra áldozatsegítés kommunikációjáért felelős miniszteri megbízott, ugyanis az áldozatsegítésben résztvevő szakemberek képzésének és továbbképzésének elindításával bővül a Miskolci Egyetem portfóliója. Többek között erről beszélgetett a műsorvezető a Szent István Rádióban Prof. Dr. Róth Erikával, az egyetem Bűnügyi Tudományok Intézetének igazgatójával, egyetemi tanárral, és Doszpoly Orsolyával, a Miskolci Áldozatsegítő Központ koordinátorával. 

A „Segíthetünk?” című közéleti témákkal foglalkozó műsorban számos témát érintettek a beszélgetőpartnerek, a szakokleveles áldozatsegítő szakember képzésen kívül szó esett pl. az iskolai bántalmazásról, az információs rendszer felhasználásával elkövetett csalások vagy a KiberPajzs Programról is. A beszélgetés során elhangzott, hogy mi mindenre lesz jó ez a végzettség, kiknek ajánlják ezt elvégezni, milyen tantárgyak lesznek és kik lesznek a tanárok. A műsorvezető azt a fontos kérdést is feltette, hogy milyen a jó áldozatsegítő?

Doszpoly Orsolya

Az Igazságügyi Minisztérium és a Miskolci Egyetem között kialakult együttműködés eredményeképpen tehát áldozatsegítő szakember szakirányú továbbképzés indul. 

A képzés elvégzése az áldozatsegítő munkatársainak szakszerűbb feladatellátását teszi lehetővé, hiszen olyan szakmai kompetenciák birtokába jutnak, amely hatékonyabbá teszi az áldozatokkal való kommunikációt, együttműködést. A képzés során elsajátított ismeret, kialakított készség, képesség, kompetencia által a szakemberek képessé válnak az áldozattá vált személyek részére eredményesebb támogatás nyújtására.

Az együttműködés kiterjed a tervezett áldozatsegítő szakjogász szakirányú továbbképzés beindítására is, amely a tervek szerint hamarosan szintén elérhetővé válik.

A beszélgetés alább érhető el:

Címlapi fotó: Wikipédia


szerző: ÁSK