Személyesen, telefonon, postai úton vagy e-mailen!
Hogyan ad támogatást a magyar áldozatsegítő rendszer?

Fontos tudni, hogy Magyarországon az áldozatsegítő szolgálat, az Áldozatsegítő Központok és az Áldozatsegítő Vonal is ingyenesen nyújtjákszolgáltatásaikat. Ha valaki úgy érzi, áldozattá vált, és segítségre van szüksége, több módon is gyors, hathatós segítséghez juthat.

A hét minden napján, éjjel-nappal, ingyenesen hívható az Áldozatsegítő Vonal 06-80-225-225-ös telefonszáma, vagy közvetlenül is fordulhat az érintett az áldozatsegítő támogatások igénybevétele érdekében bármely fővárosi és megyei kormányhivatal áldozatsegítési feladatokat ellátó szervezeti egységeihez.

Az áldozat az országban immár több nagyvárosban: Budapesten, Miskolcon, Szombathelyen, Pécsett, Szegeden, Szolnokon, Veszprémben és Kecskeméten is felkeresheti az Áldozatsegítő Központokat. Emellett arra is van lehetősége, hogy e-mailben kérjen segítséget, tájékoztatást az Áldozatsegítő Központoktól. (aldozatsegitokozpontbudapest@im.gov.hu, askmiskolc@im.gov.hu, askszombathely@im.gov.hu, askpecs@im.gov.hu, askszeged@im.gov.hu, askkecskemet@im.gov.hu, askveszprem@im.gov.hu, askszolnok@im.gov.hu)

Az Áldozatsegítő Központok folyamatos szakmai együttműködésben dolgoznak az állami és civil szakmai társszervekkel valamint, a karitatív, egyházi szervezetekkel, az áldozatsegítő szolgálatokkal is és szükség esetén őket is bevonják a segítő-támogató tevékenységbe, így az áldozatok számára speciális, személyre szabott segítő szolgáltatások biztosíthatóak.

A szolgálatok felvilágosítást adnak az áldozatoknak a jogaikról, kötelezettségeikről, lehetőségeikről; érzelmi, pszichológiai támogatást nyújtanak; jogi tanácsot adnak és gyakorlati segítséget biztosítanak; szükség esetén ügyvédi segítség igénybevételéhez is hozzásegítik az áldozatot; krízishelyzet fennállása esetén azonnali pénzügyi segélyt adhatnak (a bűncselekményt, vagy tulajdon elleni szabálysértést követő 8 naptári napon belül beadott kérelem alapján). A személy elleni erőszakos bűncselekmények súlyos sérültjei és a halálos áldozatok hozzátartozói számára mindezen túl állami kárenyhítést is adhatnak.

A szolgálatok segítséget tudnak nyújtani az ellátások igénybevételéhez, szükség esetén más hatóságok nyomtatványainak kitöltésében és az illetékes hivatalokkal való kapcsolatfelvételben is közreműködnek, továbbá segíteni tudnak többek között az ellopott okmányok pótlásában is. Végül, de nem utolsó sorban, ha szükséges, igazolják az áldozati státuszt is, ami akkor jelenthet segítséget, ha valamely hatóság vagy más szerv az általa nyújtott ellátás, szolgáltatás vagy támogatás igénybevételét attól teszi függővé, hogy az igénylő személy áldozat-e.

További hírek

heol.hu

Áldozatsegítő program indul Egerben

Az eddiginél is szorosabbra fűzi kapcsolatát az Egri Áldozatsegítő Központ és a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

2024.04.12.
police.hu

Konferencia az áldozatokért

Szakmai konferenciát tartottak a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei rendőr-főkapitányságon a Bűncselekmények Áldozatainak Napja alkalmából.

2024.02.26.
bama.hu

Van segítség az áldozatok számára

Február 22-e a bűncselekmények áldozatainak napja.

2024.02.22.
baon.hu

Tizennégy családot tud megajándékozni a Kecskeméti Áldozatsegítő Központ

Decemberben sok szervezet kezdeményezett karácsonyi gyűjtést, többek között a Kecskeméti Áldozatsegítő Központ is – írja a baon.

2023.12.19.
borsod24.hu

Áldozatsegítő Központ Miskolcon – senkit nem hagynak magára

A Miskolci Áldozatsegítő Központ koordinátorával a borsod24.

2023.12.01.
bama.hu

A segítségkérés az áldozatok részéről sok esetben megvan 

Patai Péter, a Pécsi Áldozatsegítő Központ koordinátora volt a HírFM vendége, a téma a kapcsolati erőszak volt – írja a Baranya vármegyei hírportál.

2023.12.01.
borsod24.hu

A Miskolci Áldozatsegítő Központ lelki, anyagi és jogi segítséget nyújt a bajbajutottaknak

Az első Áldozatsegítő Központ 2017-ben jött létre Magyarországon.

2023.12.01.